Máte li jakékoliv dotazy, neváhejte nás kontaktovat: +420 733 664 667

O kosmetice H & I

Odkud pochází bambucké máslo?
Bambucké máslo se získává z plodů afrického stromu ořešáku. Tento strom je v Africe též nazýván Karité a jeho výskyt je nejčastější v oblasti rovníkové Afriky. Plody tohoto stromu o velikosti švestky mají uvnitř jedlé jádro. Tato jádra se suší, poté se praží a rozmělňují drcením, dokud nevznikne krémovitá nažloutlá pasta, což je samotné bambucké máslo.

Jaké jsou účinky bambuckého másla?
Bambucké máslo chrání pokožku před škodlivými vlivy okolního prostředí, obsahuje antioxidační vitamín E, chránící pokožku před vlivy volných radikálů, zpomalující procesy stárnutí. Bambucké máslo pokožku hydratuje, zjemňuje a omlazuje. Díky protizánětlivým a hojivým vlastnostem bambuckého másla se drobná poranění pokožky snadno a rychle hojí.

Proč se bambucké máslo používá v balzámech na rty a v krémech na ruce?
Bambucké máslo se svými hydratačními účinky je používáno pro hojení popálenin, na bolavé jizvy, na kožní problémy, psoriázu, lupy a strie. Také napomáhá odstranění vrásek hydratováním pokožky, obnovuje buněčnou strukturu pokožky tím, jak  tato máslu podobná substrance snadno vniká do pokožky.

Co jsou esenciální oleje?
Esenciální oleje jsou druhem terapeutických olejů, které jsou získávány destilací z rostlin, keřů, květin, stromů, kořenů a semen. Esenciální oleje jsou pravé, vysoce koncentrované výtažky, které neobsahují nežádoucí komplexní molekuly a jejich příprava je časově velmi náročná.

Jak jsou esenciální oleje prospěšné?
Esenciální oleje jsou schopné zlepšit vaši fyzickou a zároveň i psychickou kondici. Esenciální oleje jsou charakteristické svým chemickým složením, které určuje vůni, barvu, těkavost a  jejich účinek na organismus. Tyto vlastnosti pak tvoří soubor užitečných a jedinečných vlastností těchto esenciálních olejů. Kupříkladu  estery obecně působí jako sedativum - uklidňující prostředek, mají také protiplísňové a protizánětlivé vlastnosti. Estery jsou obsaženy v levanduli, v heřmánku, bergamotu a šalvěji.

Jak účinkují esenciální oleje?
Jejich jednoduché molekuly snadno pronikají do pokožky a jsou vstřebávány tukovou tkání.  Současně se esence odpařují a při vdechnutí proudí kolem miliónů citlivých čichových buněk v nosní dutině. Tyto vjemy jsou pak předávány do mozku, ovlivňujíc emoce a limbický systém, který působí na hlavní tělesné funkce.

Jaký má význam vitamín E nro kokožku?
Vitamín E je životně důležitý při ochraně pokožky před ultrafialovým zářením, smogem, škodlivinami  a vším co nějakým způsobem produkuje tzv. volné radilkály a to díky svým antioxidačním vlastnostem. Vitamín E pokožku omlazuje tím, že snižuje výskyt jemných linek a vrásek pokožky a pomáhá odstranit stresové linie na pokožce. Zabraňuje vzniku skvrn vlivem stáří, posiluje ochrannou vrstvu pokožky a brání nadměrnému vysušování pokožky při mytí a očistě.

Co je glycerín?
Glycerín je jednou z nejvíce známých, užitečných substancí které nemají žádné známé negativní účinky na životní prostředí. Čirá, viskózní tekutina bez zápachu, se sladkou příchutí, provlhčuje  pokožku a je ideální ingrediencí do kosmetických mýdel.

Provádí Heathcote&Ivory testy na zvířatech?
Absolutně ne. Výrobci jak Heatcote&Ivory, Sanderson, anebo Cath Kidston netestují své kosmetické produkty na zvířatech, pouze na nás ! Držíme se pravidla - nepoužívat žádné zvířecí deriváty v našich výrobcích, pouze  s výjimkou těch, které v žádném případě zvířata neohrozí  a neuškodí jim. Takovými deriváty jsou například včelí vosk a lanolin.